Zabawa zawsze utożsamiana jest z przyjemnością, szkoła natomiast często kojarzy się z przymusem, rygorem i stresem. W naszej szkole już od dawna dzieci mają możliwość poznania szkoły inaczej.

Celem tego poznawania jest dostarczenie uczniom chwil miłych i niezwykłych. Wspólne nocowanie daje możliwość doskonałej rozrywki i relaksu, jest niekonwencjonalną formą „oswojenia” dzieci ze szkołą.

W piątek, 11 czerwca  2022 roku o godzinie 19.00 uczniowie klas II b i II c Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie spotkali się, po to by spędzić wieczór i noc w szkole. Czy to możliwe, aby uczniowie chętnie spędzali w szkole nie tylko dnie, ale także noce? Ależ tak!!! Od wielu dni trwały prace nad ułożeniem planu zajęć na tę noc. Tak więc zaraz po zakwaterowaniu w salach i przygotowaniu materacy poszliśmy do Restauracji „Komfort” na pyszną pizzę. Po powrocie były rozgrywki piłki nożnej, zabawy na placu zabaw, malowanie kredą i farbami. Nie zabrakło również gier planszowych i nocnych pogawędek.

Nie ma też co ukrywać, ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę uczniowie w czasie nocowania było .. spanie. A jednak nawet najwytrwalszych w końcu sen zmorzył i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Noc była więc krótka, a rano porządkowanie sal, telefony do rodziców i powrót do domu, aby....spać ?

                                                                                                                                                                   P. Matuszak, K. Pasek