„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla dzieci z przedszkola i uczniów klas I-III szkoły podstawowej poświęcony tematyce ekologicznej. W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do tego programu. Tegoroczną edycję realizowały klasy Ia, Ib, IIa i IIIc.

Dzięki projektowi dzieci poznały podstawowe zasady dbania o naturę i odpowiedzialnego gospodarowania jej zasobami. Podczas zajęć uczniowie mogli uczyć się, a przy okazji pobudzać wyobraźnię i dobrze się przy tym bawić. Program pomaga budować fundamenty świadomości ekologicznej najmłodszych oraz poczucie odpowiedzialności za to, w jakiej kondycji będzie zdrowie przyszłych pokoleń, a co za tym idzie – cała nasza planeta.

Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Wychowanie dziecka w duchu „eko” kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą.

Każdy uczeń biorący udział w programie otrzymał pamiątkowy dyplom potwierdzający przyznanie tytułu Kubusiowego Przyjaciela Natury, a szkoła otrzymała kolejny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie.

                                                                                    Renata Bartecka, Wioleta Cierniak, Grażyna Głąb, Elżbieta Swosińska