Metoda lapbooków  ma duże walory edukacyjne. Aktywizuje czytanie, przyswajanie i rozumienie teksu.

Uczniowie pracujący tą metodą nie tylko łatwiej selekcjonują informacje, ale i szybciej przyswajają materiał. I choć zajmuje ona dużo czasu i trudu, to czas poświęcony na tworzenie pierwszych lapbooków bez wątpienia  przynosi potrzebne umiejętności z zakresu wyszukiwania, grupowania i łączenia informacji.  

Żeby zachęcić naszych uczniów do pracy z lekturą, postanowiliśmy wykorzystując metodę    lapbooków. Jaki przyniosło to efekt? Na pewno nie jest on mały. Wielu uczniów może się pochwalić swoją kreatywnością.  

I jeszcze o innej metodzie pracy. Jest nią lektura w pudełku. Również i ona znalazła swoje miejsce w naszej pracy polonistycznej. 

Zapraszamy do zapoznania się z pracami wykonanymi przez naszych uczniów tymi metodami.

 

                                                                                                                  Zespół nauczycieli polonistów  SP Margonin