Uczniowie z koła historycznego wzięli udział w akcji „Szkoła Pamięta”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, która ma na celu upamiętnić ważne osoby i wydarzenia dla lokalnej społeczności. Akcja odbywa się w czasie, kiedy w szczególny sposób wspominamy naszych zmarłych bliskich.

Uczniowie w ramach akcji wybrali się na cmentarz parafialny w Margoninie, gdzie jest zbiorowa mogiła powstańców wielkopolskich.  Uporządkowali grób, zapalili znicze i zgrabili liście.

Wizyta na parafialnym cmentarzu była okazją do zwrócenia uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a zwłaszcza tych, którzy są związani z naszym regionem.

Monika Gierczak