Dnia 26 października 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie złożyli przysięgę i podpis „czerwonym paluszkiem” na karcie z obietnicą szanowania książek. Każdy uczeń został pasowany na czytelnika wielką księgą. Następnie wypożyczyli swoją pierwszą książkę i otrzymali zakładkę wykonaną przez bibliotekarza. Dodatkowo wręczono im książkę pt. „Pierwsze abecadło”, dar Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Anna Sawińska