Uczniowie klasy Ib biorą udział w zajęciach dodatkowych z LEGO. Jest to koło zainteresowań pt. „Zakręceni w LEGO”. Dzieci spotykają się co tydzień, aby wspólnie budować i programować przy użyciu zestawów LEGO Education SPIKE. Programowanie umożliwia specjalna aplikacja, która zawiera instrukcje i krok po kroku ukazuje,  w jaki sposób należy budować dany model. A zestawy LEGO szkoła pozyskała z programu rządowego #Laboratoria przyszłości.

Aplikacja SPIKE pozwala uczniom stosować nabytą wiedzę i poznawać technologię oraz metody cyfrowej integracji. Wspiera także rozwój umiejętności myślenia obliczeniowego, ucząc programowania przy użyciu np. bloków ikon. Programując wieloportowego Huba oraz łącząc silniki i czujniki z klockami LEGO, dzieci budują i przeprowadzają doświadczenia, aby w ten sposób przejść od budowania prostych modeli do tworzenia coraz bardziej złożonych konstrukcji i mechanizmów. Dzięki temu nauczą się programować i myśleć jak inżynierowie.

Monika Gierczak