Nagroda dla Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie za najlepszy projekt uczniowski w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020  -Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty. Nagrody wręczyła Paulina Stochniałek – członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W drugiej połowie listopada 2022 r. na terenie MTP w Sali Ziemi odbyła się Gala Finałowa IV edycji podprojektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Podczas gali uczniowie Szkoły Podstawowej w Margoninie oraz opiekunowie projektu otrzymali tablety BLOW Platinum Tab 10. Uroczystość wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach projektu. Następnie odbyło się krótkie spotkanie z prof. dr hab. Waldemarem Ratajczakiem oraz prof. dr hab. Alfredem Stachem – opiekunami merytorycznymi podprojektu.

Projekt był realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego głównym celem było podniesienie kompetencji ICT nauczycieli i uczniów z 600 wielkopolskich szkół.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie wzięli udział w IV edycji projektu Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty. Pośród społeczności uczniowskiej wybrano dwie grupy projektowe, a każda z nich podjęła się realizacji trzech wybranych przez siebie scenariuszy m.in.: „Hałas – źródła i wpływ na jakość życia i funkcjonowanie przyrody”, „Zmienność czasowa i przestrzenna elementów pogody i analiza jej wpływu na funkcjonowanie przyrody i społeczeństwa” oraz „Ceny wybranych artykułów żywnościowych w mojej miejscowości oraz na obszarze dorzecza Warty”. Realizacja wybranych scenariuszy wymagała ogromnego zaangażowania uczniów oraz opiekunów projektów. Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było pozyskiwanie danych, a następnie próba samodzielnej weryfikacji i analizy.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w realizacji podprojektu Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty. Jednocześnie pragniemy poinformować, że od listopada 2022 r. uczniowie klas VI i VIII przystąpili do nowego podprojektu Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – ULI.

Anna Góralska

Anna Teda