Ucząc i wychowując młode pokolenie, przekazujemy dzieciom i młodzieży w codziennej pracy uniwersalne i ponadczasowe wartości oraz wskazujemy takie postawy życiowe oraz umiejętności, które są korzystne zarówno dla nich, jak i dla osób, z którymi stykają się na swoich drogach.

Jedną z takich ważnych umiejętności jest bycie wdzięcznym za wszelkie dobro, którego doświadczamy, a które wynika z pracy, zaangażowania, serdeczności, czy dobroci ludzi.

Dziś pragniemy okazać naszą ogromną wdzięczność i złożyć podziękowania firmie EDP Renewables za pomoc finansową, dzięki której mogliśmy zakupić pomoce dydaktyczne dla uczniów z terenów Ukrainy uczących się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wskazane przez naszą szkołę pomysły są traktowane z niebywała troską i zaangażowaniem oraz świadczą o tym, że na pierwszym miejscu stawia się edukację i potrzeby uczniów.

Wśród pomocy dydaktycznych dla uczniów z Ukrainy znalazły się: podręczniki i elementarze do nauki języka polskiego, polsko-ukraińskie lektury szkolne, dwujęzyczne słowniki, gry dydaktyczne rozwijające słownictwo, zestawy do nauki czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym, ćwiczenia gramatyczne oraz 2 zestawy głośników.

Z całego serca dziękujemy!

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie

Anna Teda