Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika 9 marca wzięli udział w projekcie „Turystyczna Szkoła”, który został przygotowany przez Polską Organizację Turystyczną.

Projekt ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania jej najróżniejszych zakątków.

Dzieci miały okazję przetestować Mobilne Centrum Edukacji, które w nowoczesny sposób pokazuje, jak poprzez zabawę można edukować. Multimedialna przestrzeń została podzielona na kilka stref, a na samym początku dzieci zostały powitane przez humanoidalnego robota. Uczniowie korzystali m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Magiczna podłoga pozwoliła na umiejscowienie najważniejszych zabytków Polski, a specjalny green screen umożliwił zrobienie zdjęcia w wybranym zakątku Polski. Nie zabrakło także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak kompletowanie plecaka turystycznego i apteczki, testowanie sprzętu rekreacyjnego, udział w quizach czy układanie gigantycznych puzzli.

To była spora dawka edukacji turystycznej, która z pewnością zapadnie uczniom w pamięci.

Monika Gierczak