19 kwietnia uczniowie klas I a oraz I c  udali  się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych.

Strażacy zaprezentowali kompletny ubiór podczas działań w zadymionych pomieszczeniach oraz odpowiedzieli na wszystkie pytania zadane przez pierwszoklasistów. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmów i skafandrów. Wizytę najmłodszych gości uwieczniono na pamiątkowym wspólnym zdjęciu.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Renata Bartecka i Elżbieta Kurzawa