Dnia 19 czerwca uczniowie klas I wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Poznań. Dzieci mogły zobaczyć stadion od kulis, były w miejscach, gdzie normalnie nie można wejść. Uczniowie zobaczyli szatnie piłkarzy, salę konferencyjną, mogli zasiąść w loży prezydenckiej, a także na trybunie prasowej. Oczywiście nie zabrakło zwiedzania z poziomu murawy wraz z ławkami rezerwowymi. Stadion zrobił na nas ogromne wrażenie, a pan przewodnik zdradził nam wiele ciekawostek na temat samej budowli.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Starym Zoo w Poznaniu. Jest to jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie, założony w 1871 roku. Wśród zielonych alejek podziwialiśmy zagrody ze zwierzętami. Bardzo duże wrażenie wywarł na uczniach pawilon zwierząt zmiennocieplnych, gdzie można było obejrzeć egzotyczne ryby, płazy i gady. Spacerując po tym pawilonie czuliśmy się jak w dżungli.

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i pięknych wspomnień wróciliśmy do Margonina.

Wychowawczynie klas I