Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej były szczególne, gdyż przypadały na 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.

Uroczysty apel, który odbył się 16 października, rozpoczęła swym przemówieniem pani wicedyrektor, Jolanta Rajek, składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Pożegnała również przechodzące na emeryturę: panią Urszulę Mroczyńską i panią Krystynę Szmanię.

Tego też dnia, zgodnie ze szkolną tradycją, pasowane na ucznia zostały najmłodsze dzieci, które we wrześniu rozpoczęły naukę w naszej szkole. Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasistów, zebranych na apelu uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości wprawili w dobry nastrój uczniowie klas czwartych oraz klasy 7a, którzy swoją częścią artystyczną przypomnieli wszystkim szkolne perypetie i rozterki.

Aldona Dymek