Zespół psychologiczno- pedagogiczny z okazji Dnia Tolerancji, Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz Dnia Życzliwości przygotował dla całej społeczności szkolnej gazetki informacyjne znajdujące się w głównym holu szkoły oraz materiały do wykorzystania podczas lekcji wychowawczej.

Uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie włączyli się w przedsięwzięcie. Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Tolerancji został zorganizowany konkurs plastyczny. W związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka uczniowie zostali poproszeni o założenie niebieskiego elementu ubioru oraz otrzymali niebieskie wstążki - symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi, nawet tymi, których prawa nie są przestrzegane. Akcja jest inicjatywą UNICEF - u. Dla uczniów młodszych klas zostały przygotowane kody QR z odnośnikami do pobrania materiałów i wydrukowania (plan lekcji, kolorowanki, zeszyt ćwiczeń, gra memory). Każda klasa otrzymała specjalny certyfikat przestrzegania praw dzieci.

Cała społeczność naszej szkoły została zachęcona do obdarowania kogoś uśmiechem lub miłym słowem 21 listopada w Dniu Życzliwości i Pozdrowień.

Anna Sienkiewicz

Adrianna Piekutowska