22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci z klasy Ia i Ib odbyły wycieczkę do nowej Stacji Uzdatniania Wody w Margoninie.

Uczniowie krok po kroku mieli okazję zobaczyć proces uzdatniania wody, mogli jej również spróbować. Na pytanie „jak smakuje woda?” odpowiadali „słodka!” a to za sprawą lizaków, które otrzymali od pracowników ZUKu. Było wiele pytań a jeszcze więcej uśmiechów.

Dzień ten ma przypominać nam, jak cennym zasobem jest woda i że powinniśmy zrobić wszystko, aby ją chronić. Zwykłe codzienne czynności, jak zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy wybieranie prysznica zamiast długiej kąpieli w wannie, już przynoszą ogromne zyski. Musimy iść jednak dalej. W obliczu zmian klimatycznych, coraz częstszych okresów suszy, musimy szukać sposobów na mądre gospodarowanie wodą. W naszych rękach jest przyszłość planety. Chrońmy wodę, oszczędzajmy ją i dbajmy o środowisko.

Dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych w Margoninie za możliwość zwiedzenia nowej stacji i rozmowę edukacyjną.

Wychowawczynie klas pierwszych