Dnia 3 kwietnia uczniowie klasy 2b świętowali obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, poświęcone pamięci wybitnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Uczniowie mieli okazję poznać życiorys i twórczość Andersena poprzez różnorodne działania. Podczas zajęć dzieci losowały cytaty z książek tego wybitnego pisarza, co pozwoliło im lepiej zrozumieć jego przesłanie oraz bogactwo literatury dla najmłodszych czytelników.

Następnie uczniowie wykorzystali wylosowane cytaty do stworzenia kreatywnych plakatów, na których umieszczali cytat. Ta aktywność nie tylko rozwijała umiejętności plastyczne, ale także pobudzała wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Podczas obchodów uczniowie nie zapomnieli o dzieleniu się radością czytania z innymi. Rozdawali przygotowane wcześniej cytaty z książek dla dzieci uczniom oraz pracownikom szkoły.

Monika Gierczak