Klasa IIb  miała okazję do zapoznania się z fascynującym światem sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości wybitnego malarza, Pabla Picassa. Podczas zajęć dzieci miały okazję zgłębić życie i twórczość Pabla Picassa. Przybliżyły sobie historię życia tego wybitnego artysty oraz zrozumiały, jakie unikalne techniki i style malarskie charakteryzują jego dzieła.

Kolejnym punktem programu było układanie puzzli z reprodukcjami słynnych dzieł Picassa. Dzięki temu zadaniu dzieci mogły lepiej poznać różnorodność i bogactwo jego twórczości oraz lepiej zrozumieć jego indywidualny styl.

Najbardziej ekscytującą częścią zajęć było jednak tworzenie własnych obrazów w stylu Picassa. Dzieci miały okazję do wyrażenia swojej kreatywności, naśladując charakterystyczne cechy i techniki malarskie Picassa. Ich prace były pełne barw, abstrakcji i ekspresji, co pozwoliło im lepiej zrozumieć proces twórczy wielkiego mistrza.

Dzień Sztuki był nie tylko wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat sztuki, ale także do rozwijania wyobraźni i kreatywności dzieci, zachęcając je do odkrywania własnych artystycznych talentów.

                                                                                                          Monika Gierczak