W dniu 9 maja uczniowie klas drugich wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do urokliwej Bydgoszczy. Program pełen fascynujących aktywności zapewnił nie tylko świetną zabawę, ale i edukację na najwyższym poziomie.

Po przybyciu do Bydgoszczy uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych pracy złotnika. Podczas warsztatów uczestnicy poznali etapy pracy projektanta i od razu zastosowali je w praktyce podczas tworzenia własnej przypinki, nawiązującej stylem do XVII – wiecznego pontalika ze Skarbu Bydgoskiego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, zostało ono wzbogacone              o ciekawą grę miejską, która pozwoliła dzieciom lepiej poznać historię i tajemnice tego miejsca. Dzieci szukały ukrytych symboli na kamienicach, fontannach, czy drzwiach katedry.

Następnie przyszedł czas na historię Bydgoszczy i wody. Uczniowie odwiedzili Młyny Rothera, czyli dawne młyny zbożowe. Tam poznali proces działania młynów oraz historię tego miasta na przestrzeni dziejów. Dowiedzieli się również, jak ważna jest woda i jaką rolę odgrywała w życiu miasta.

Nie obyło się także bez spaceru po Wyspie Młyńskiej, malowniczo położonej wzdłuż rzeki Brdy. Uczniowie mogli podziwiać Wenecję Bydgoską, delektując się jednocześnie świeżym powietrzem i relaksem.

Ostatni punkt programu był niezwykle słodki, bowiem dzieci udały się do Manufaktury Słodyczy Karmelkowa Kraina. W tym miejscu uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje pyszna czekolada, a każdy wykonał swoją własną tabliczkę, eksperymentując z różnymi dodatkami i smakami.

Wycieczka do Bydgoszczy była nie tylko doskonałą okazją do zabawy i aktywności, ale także świetną lekcją historii, rzemiosła i przyrody. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i nowej wiedzy. Bydgoszcz wszystkim bardzo się spodobała.

Wychowawczynie klas II