W dniu 13 maja 2024r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. „Zabawne wiersze”.

Zadaniem uczestników była recytacja wybranego wiersza Jana Brzechwy. Konkurs przeprowadzony był w dwóch pionach : klasy I-II oraz III-IV. Skład komisji : dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Zamiara, nauczyciele Dominika Nowakowska oraz Anna Sawińska. Komisja dokonała oceny według następujących kryteriów: interpretacja tekstu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

Nazwiska laureatów w klasach I-II

I miejsce: Amelia Rutkowska IIc

II miejsce: Julia Gaudyn IIa, Rozalia Kryger Ia, Michalina Rewolińska IIc

III miejsce: Antonina Majdak IIa, Marcelina Żurek Ia

Wyróżnienia: Marta Gill IIb, Zofia Szuberska IIc

Nazwiska laureatów w klasach III-IV:

I miejsce: Zofia Kwiatkowska IVa, Jerzy Lauk IIIb, Marianna Mak IVc, Igor Wełnic IIIa

II miejsce: Antonina Leśko IIIa, Anika Prech IIIb

III miejsce: Maria Laskowska IVc, Wojciech Pitułą IIIa

Wyróżnienia: Tymon Nycek IIIb, Gracjan Wysocki IIIb

Nagrody za udział otrzymali również: Marika Rybacka IIIa, Agnieszka Sobańska IB, Eliana Wiśniewska IVa, Ines Zydor IIa.

Anna Sawińska

Dominika Nowakowska