Uczniowie klas trzecich byli w Bydgoszczy.

Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po Wyspie Młyńskiej i Starym Rynku. Dzieci dowiedziały się, że jeden z południków prowadzi przez samo centrum miasta. Jego przebieg jest oznaczony na płytach rynku.

Po spacerze udały się do Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie miały okazję zrobić własne mydełko. Po warsztatach mydlanych poznały ciekawostki dotyczące historii higieny.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Słodyczy „Karmelowa Kraina”, w której uczniowie obejrzeli pokaz produkcji słodyczy, a potem brali udział w lizakowych warsztatach. Każdy samodzielnie wykonał kolorowego lizaka.

Nie mogło zabraknąć tez czasu na posiłek w restauracji McDonald’s.

Na zakończenie wyjazdu dzieci wybrały się do ZOO w Myślęcinku, gdzie oprócz rodzimych, mogły podziwiać wiele różnych gatunków zwierząt egzotycznych.

Po całodniowych atrakcjach, wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i bogatsi o nową wiedzę wrócili do domu.

Wioleta Cierniak, Grażyna Głąb