5 czerwca wszystkich uczniów klas I-VIII naszej szkoły odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. W ramach spotkań została poruszona tematyka bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji, w różnych miejscach i w różnych sytuacjach.

Miłą niespodzianką dla najmłodszych, okazała się wizyta i zapoznanie z maskotką wielkopolskiej policji, sierżantem Pyrkiem. Dzieci chętnie słuchały wskazówek sierżanta, które są bardzo cenne, kiedy chcemy troszczyć się o bezpieczeństwo. Uczniowie dowiedzieli się również, że z postacią Pyrka można też spotkać się, bawić, uczyć i grać w specjalnie przygotowanym przez wielkopolskich policjantów serwisie dla dzieci pod nazwą „Pyrkowa kraina”. Strona pyrek.pl zawiera też porady dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wizytę sympatycznego sierżanta Pyrka upamiętniliśmy wspólnymi zdjęciami. Dziękujemy naszym gościom, czekamy na kolejne spotkania i zapraszamy Pyrka do naszej szkoły.

Anna Sienkiewicz