Uczniowie klasy 2b z entuzjazmem uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Dzień Pustej Klasy", która miała na celu zachęcenie dzieci do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i bliższego kontaktu z naturą. Dzień ten obfitował w różnorodne i kreatywne aktywności, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.

Pierwszym zadaniem było mierzenie obwodu drzew. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do tej aktywności, ucząc się jednocześnie podstawowych zasad pomiarów i obserwując różnorodność drzew w okolicy. Kolejnym punktem programu było tworzenie obrazów z elementów roślinnych. Dzieci wykorzystały liście, kwiaty, gałązki i inne naturalne materiały, aby stworzyć piękne kompozycje artystyczne, rozwijając przy tym swoją kreatywność i zmysł estetyczny.

Podczas obserwowania chmur uczniowie mogli rozwijać swoją wyobraźnię, dostrzegając w nich różne kształty i formy, a także poznały nazwy poszczególnych chmur. Następnie przyszedł czas na przyrodnicze bingo, które okazało się wspaniałą zabawą edukacyjną, umożliwiającą dzieciom lepsze poznanie otaczającej przyrody i jej różnorodnych elementów.

W trakcie plecenia wianków dzieci uczyły się cierpliwości i precyzji, a jednocześnie miały okazję do twórczej zabawy. Budowanie konstrukcji z patyków było kolejną fascynującą aktywnością, która rozwijała zdolności manualne i współpracę w grupie. Uczniowie starali się stworzyć stabilne i interesujące budowle, korzystając z naturalnych materiałów.

Na koniec dzieci wzięły udział w poszukiwaniu skarbów przyrody. Była to emocjonująca gra, podczas której uczniowie odkrywali różne ciekawostki i skarby natury, ucząc się jednocześnie spostrzegawczości i pracy zespołowej.

"Dzień Pustej Klasy" okazał się niezwykle udanym i wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, rozwijanie różnych umiejętności oraz pogłębianie więzi z naturą.

#dzienpustejklasy2024 #dpk2024

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” (zrodla.org)

                                                                                                                                     Monika Gierczak