W naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty poświęcone profilaktyce nowotworów i samobadaniu piersi, które zostały zorganizowane dla uczennic klas ósmych i siódmych. Warsztaty poprowadziła przedstawicielka Stowarzyszenia "Różowa Wstążeczka" z Chodzieży, które od lat zajmuje się promocją profilaktyki raka piersi i wsparciem dla kobiet dotkniętych tą chorobą.

Głównym celem warsztatów było zwiększenie świadomości wśród młodych dziewcząt na temat: ważności regularnego samobadania piersi, technik samobadania i wczesnego wykrywania zmian oraz znaczenia profilaktyki i wczesnej diagnostyki raka piersi.
Oprócz prezentacji wprowadzającej uczestniczki w tematykę profilaktyki raka piersi, uczennice wzięły udział w praktycznej części warsztatów, gdzie nauczyły się, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi. Każda uczestniczka mogła skorzystać z manekinów medycznych, na których demonstrowano poszczególne techniki badania. Dzięki temu dziewczęta mogły w bezpieczny i kontrolowany sposób nauczyć się, jak rozpoznawać niepokojące zmiany.
Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Polzin za przeprowadzenie warsztatów oraz zaangażowanie w edukację naszych uczennic.

Zespół psychologiczno-pedagogiczny i pielęgniarka szkolna