W dzisiejszym świecie mamy coraz więcej obowiązków, dłużej pracujemy, jesteśmy bardziej zmęczeni. Ciągle nie mamy czasu, gdzieś nam umyka. Zapominamy o tym, jak ważny dla budowania więzi rodzinnych jest właśnie czas, który dajemy sobie nawzajem.

Uczniowie klas IIIa i IIIb wpadli na pomysł,  by wspólnie świętować Dzień Matki i Dzień Dziecka. 27 maja pojechali ze swoimi mamami do kina w Chodzieży na film pt.:„Wiki i jej sekret”.  Wzruszająca, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowieść o przeżywaniu żałoby po śmierci mamy i przyjaźni małej dziewczynki z wilkiem, dostarczyła widzom wielu emocji. Po seansie wszyscy przeszli do restauracji McDonald`s, gdzie podczas wspólnego posiłku rozmowom nie było końca.

To było udane popołudnie. Z okazji swoich świąt, zarówno dzieci jak i mamy, ofiarowały sobie jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi można obdarować drugiego człowieka – czas i swoją obecność.

Wioleta Cierniak, Grażyna Głąb