Wyprawka szkolna pierwszoklasisty 2022 / 2023

W piórniku:

 • 2 ołówki (grubsze, trójkątne)

 • kredki ołówkowe Bambino lub Kidea

 • długopis wymazywalny

 • nożyczki

 • temperówka

 • gumka do ścierania

 • linijka

 • klej w sztyfcie lub w taśmie

 • karteczki post-it (zakładki indeksujące)

Zeszyty:

 • zeszyt w 3 linie (16 K, zwrócić uwagę, aby linie występowały co 5 mm i najlepiej, gdy nie są identyczne, jest na przemian jedna cienka linia, najczęściej błękitna, i dwie grubsze, przeważnie czerwone, bez marginesów). Gramatura zeszytu powinna być 90g/m

 • zeszyt w kratkę 16 K, bez marginesów, gramatura 90

 • zeszyt gładki 60 K

Bloki:

 • 2 bloki rysunkowe: białe i kolorowe A4

 • 2 bloki techniczne: białe i kolorowe A4

Przybory plastyczne:

 • farby plakatowe i akwarelowe (12 kolorów)

 • plastelina (12 kolorów)

 • kredki świecowe/pastelowe

 • pisaki

 • kubeczek do wody

 • klej Magic w płynie

 • pędzelki różnej grubości ( 4 sztuki)

 • papier kolorowy - wycinanka

Inne:

 • teczka A4

 • segregator + koszulki A4 (ok 30 sztuk)

 • podkładka na stolik

 • chusteczki higieniczne

 • rolka ręcznika papierowego, ściereczka

Strój na wychowanie fizyczne:

 • biała koszulka

 • granatowe spodenki

 • buty sportowe z jasną podeszwą

Strój galowy:

 • biała bluzka, koszula

 • ciemne (granatowe lub czarne) spodnie, spódnica

Zeszyty, segregator, strój gimnastyczny i inne elementy wyposażenia powinny być podpisane.

Kalendarz dni wolnych od nauki w roku szkolnym 2022 / 2023

01.11.2022 r.  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

11.11.2022 r. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

23.12. - 31.12.2022 r. ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

06.01.2023 r. ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

30.01. - 12.02.2023 r. FERIE ZIMOWE

06.04. - 11.04.2023 r. WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

01.05.2022 r. ŚWIĘTO PRACY

03.05.2023 r. ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

08.06.2023 r. BOŻE CIAŁO

23.06.2023 r. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022 / 2023

24.06. - 31.08.2023 r. FERIE LETNIE

E-dziennik UONET+ dla rodziców

Przede wszystkim szybka, wygodna komunikacja ze szkołą

Dzięki temu, że użytkownikami dziennika elektronicznego systemu UONET+ są wszyscy członkowie szkolnej społeczności i wszyscy mają w nim swoje konta możliwe jest bardzo łatwe zorganizowanie wymiany informacji pomiędzy dowolnymi członkami tej społeczności za pomocą komunikatów przypominających e-maile. Komunikowanie się ze szkołą nie wymaga od Ciebie znajomości adresów e-mail. System umożliwia umożliwiających łatwe adresowanie wybranej grupy użytkowników dziennika elektronicznego (np. od wychowawcy do wszystkich rodziców uczniów klasy 2A, od nauczyciela danego przedmiotu do wybranych rodziców, rodzica do nauczycieli i wychowawcy itp.).

Szybki podgląd danych dotyczących dziecka

Dane rejestrowane przez nauczycieli takie jak tematy zrealizowanych lekcji, wpisy dotyczące obecności oraz oceny i uwagi są natychmiast po ich wprowadzeniu dostępne dla rodziców. Oczywiście ma do nich również dostęp uczeń. Przy okazji po zalogowaniu do systemu rodzice i uczniowie mają dostęp do planu lekcji.

Bezpieczeństwo i rozwój dziecka

Dzięki systemowi UONET+ możesz bez jakiejkolwiek zwłoki dowiedzieć się o tym, że Twoje dziecko nie dotarło do szkoły i podjąć odpowiednie działania, jeśli przyczyna nieobecności nie jest Tobie znana. W systemie UONET+ możesz na bieżąco obserwować postępy swoich dzieci i wszelkie dodatkowe informacje związane z ich codzienną nauką, w tym również innymi działaniami, w jakie angażują się w szkole. Otwiera to możliwości aktywnego wspierania Twoich dzieci w codziennej edukacji i wykazywania zainteresowania ich pracą i rozwojem. Jednocześnie szybko możesz reagować na problemy, jeśli się pojawiają.

Bądź przygotowany do rozmowy

Dzięki dziennikowi elektronicznemu podczas bezpośrednich spotkań wychowawcą nie tracisz czasu na otrzymanie znanych już Tobie informacji o ocenach frekwencji, osiągnięciach i uwagach. Możesz wraz z nauczycielem skupić się na merytorycznej rozmowie, czyli na prawdziwej, obustronnej komunikacji. Zastąpi ona jednostronny przekaz informacji od wychowawcy, który ma miejsce podczas tradycyjnych konsultacji rodziców z nauczycielami.

By budować dobre relacje i owocną współpracę

Często słyszy się głosy, że nic nie może zastąpić bezpośrednich spotkań nauczycieli i rodziców. To pewnie prawda, ale każdy kto wie, jaka jest frekwencja na spotkaniach z rodzicami musi zauważać, że spotkania te jako jedyna formuła wymiany informacji pomiędzy szkołami a rodzicami zwyczajnie przestają spełniać swoją rolę w dzisiejszym zaganianym świecie. Pamiętaj, że dziennik elektroniczny nie jest po to, żeby zlikwidować spotkania nauczycieli z rodzicami, ale po to, aby ułatwić ich codzienne kontakty.

Wygoda użytkowania

UONET+ zapewnia uprawnionym osobom dostęp do wszystkich danych uczniowskich nie tylko w ramach jednej szkoły, ale również w ramach zespołu szkół, a nawet szkół zlokalizowanych w danej gminie. Masz dwoje dzieci w jednej szkole? Nie musisz pamiętać dwóch loginów i haseł. Za pomocą jednego logowania będziesz mieć dostęp do danych o dwójce Twoich dzieci.

Szanowni Państwo,

zgodnie z rozmową telefoniczną z dnia 17.05.2019 r. wysyłam informację dotyczącą aplikacji Dzienniczek+.

Problem z działaniem aplikacji mobilnej Dzienniczek+ jest nam znany i został już zgłoszony do Działu Produkcji. Aktualizacja naprawcza poprawiająca działanie aplikacji zostanie wprowadzona pod koniec maja. Do tego czasu proszę, by korzystali Państwo z dostępu do informacji o postępach dziecka poprzez witrynę komputerową UONET+. Po aktualizacji prawdopodobnie konieczne będzie odświeżenie danych w aplikacji, w związku z tym poniżej przesyłam informację w jaki sposób odświeżyć dane:

 

1. Otwieramy ustawiania w urządzeniu mobilnym (nie w aplikacji)

2. Wyszukujemy aplikacji Dzienniczek+.

3. Wyszukujemy opcji (są różne w zależności od oprogramowania i jego wersji) mogą występować jako: przechowywanie/pamięć/dane.

4. Otwieramy tę opcję i klikamy: wyczyść dane/wyczyść pamięć.

5. W tym momencie możemy ponownie zarejestrować urządzenie, zalogować się do aplikacji i włączyć ponownie powiadomienia.

W razie problemów z logowaniem na wersji komputerowej poniżej zamieszczam poradę:

Z poważaniem
Stołyhwo Dawid

numer infolinii firmy Vulcan tel./faks: 71 757 29 29

Instrukcja pierwszego logowania

Rodzicu, otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+). Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

 1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminamargonin Wyświetli się powitalna strona systemu.
 2. Zaznacz opcjęNie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
 3. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
 4. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotemi kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło
 5. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
 6. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.
  Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc

 

Link do filmu z instrukcją pierwszego logowania: https://youtu.be/1l8XhJapnKg

 

Nie pamiętasz hasła do e-dziennika? Zobacz jak łatwo je odzyskać: https://youtu.be/ekbAbLu760Y

 

Kontakt do administrator e dziennika:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.