12 czerwca 2023r., w hali sportowej naszej szkoły, odbył się Rodzinny Turniej Sportowy, w którym brali udział uczniowie klas drugich wraz z rodzicami.

Głównymi celami zawodów było kształtowanie potrzeby i umiejętności dbania o własne zdrowie, wdrażanie do współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji, a także integracja zespołów klasowych oraz rodziców.

W zawodach każdą rodzinę reprezentowało dziecko i jeden rodzic. Rodzice mogli zmieniać się w poszczególnych konkurencjach. Uczestników podzielono, w drodze losowania, na dwie drużyny, które nazwano kolorami naklejek w kształcie koła: „Zieloni” i „Czerwoni”.

Przeprowadzono dziewięć różnorodnych konkurencji rozwijających zwinność, szybkość i koordynację ruchową.

Turniej prowadziły wychowawczynie. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała specjalnie powołana komisja, składająca się z przedstawicieli rodziców, która po skrupulatnym zliczeniu punktów ogłosiła wyniki sportowych zmagań. Każda rodzina otrzymała pamiątkowy dyplom.

Turniej dowiódł, że warto propagować zdrowy styl życia poprzez zabawy i gry ruchowe, bowiem wyzwalają one, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, dużo radosnych i spontanicznych zachowań. Uczestnicy mieli możliwość wspaniałej zabawy i aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi.

Wioleta Cierniak, Grażyna Głąb