26 stycznia 2024 r. odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Chodzieży w Pływaniu Dzieci i Młodzieży Szkolnej z okazji 79 rocznicy Wyzwolenia Miasta Chodzieży.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika również wzięła udział w zawodach. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów, którzy zdobyli łącznie 11 medali w konkurencjach indywidualnych oraz 2 medale w konkurencjach sztafetowych 4x50m stylem dowolnym. W klasyfikacji wszystkich szkół powiatu chodzieskiego drużyna z Margonina zajęła wysokie III miejsce. Uczniowie i ich miejsca w konkurencjach indywidualnych.

Julia Maliszewska II miejsce 25m st. dowolny, IV miejsce 25m  st. grzbietowy,

Stanisław Kończak II miejsce 25m st. dowolny, II miejsce 25m  st. grzbietowy,

Tymoteusz Kończak II miejsce 25m st. dowolny, II miejsce 25m  st. klasyczny,

Wiliam Bronnenberg VI miejsce 25m st. dowolny, V miejsce 25m  st. grzbietowy,

Gabriela Pawlak IV miejsce 50m st. dowolny, III miejsce 50m  st. grzbietowy.

Helena Dudek VII miejsce 50m st. dowolny, V miejsce 50m  st. grzbietowy,

Wiktor Aleksandrowski II miejsce 50m st. dowolny, VII miejsce 50m  st. klasyczny,

Wiktor Nejman VIII miejsce 50m st. dowolny, I miejsce 50m  st. grzbietowy,

Eryk Cholewiński XIII miejsce 50m st. dowolny, XI miejsce 50m  st. klasyczny,

Agata Grela IV miejsce 50m st. dowolny, I miejsce 50m  st. klasyczny,

Wiktoria Szymanowska VIII miejsce 50m st. dowolny, V miejsce 50m  st. grzbietowy,

Tomasz Wiśniewski V miejsce 50m st. dowolny, V miejsce 50m  st. klasyczny,

Łukasz Rewoliński VIII miejsce 50m st. dowolny, III miejsce 50m  st. grzbietowy,

Antoni Frieske XI miejsce 50m st. dowolny, IV miejsce 50m  st. grzbietowy

I miejsce SZTAFETA dziewczęta grupa E 4x50m styl dowolny

II miejsce SZTAFETA chłopcy grupa E 4x50m styl dowolny.

Ogólna klasyfikacja Szkoła Podstawowa w Margoninie zajęła III miejsce zdobywając 99 pkt.