18 maja 2024 roku w Chodzieży odbył się 40 Bieg Grzymalitów oraz Mały Bieg Grzymalitów dla dzieci i młodzieży w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dla klas I i II trasa biegu liczyła ok. 600 metrów dla pozostałych dystans wynosił 1100m. Trasa biegu wiodła wokół pływalni Delfin w Chodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 43 uczniów klas I – VI oraz 1 uczennica klas VII – VIII, która miała do pokonania dystans ok. 5 km.

W najmłodszej grupie wiekowej klas I-II wśród chłopców najszybciej pobiegł Olivier Nowak zajmując III miejsce. Tuż za nim na IV miejscu dobiegł Tymoteusz Wiśniewski, na VII Stanisław Kończak, a na miejscu VIII Jakub Ignaczak.

Wśród dziewcząt klas III – IV zwyciężyła Natalia Tomkowiak, Eliana Wiśniewska zajęła XIII miejsce, a Zosia Michalak XV.

Z klas III – IV wśród chłopców III miejsce zajął Nikodem Breitenbach, IV miejsce wybiegał Oliwier Borucki, XIII Oliwier Paprocki, a XIV Jan Lege.

W starszej kategorii wiekowej ( klasa V – VI) wśród dziewcząt najlepiej pobiegła Lena Nazimek zajmując XII miejsce. XIII miejsce zajęła Lilianna Szuster, a XV Anna Ilska.

Wśród chłopców klas V – VI miejsce III zajął Wiktor Aleksandrowski, a na IV miejscu przybiegł Oliwier Rutkowski. X miejsce przypadło Cyprianowi Stefaniakowi, a XV miejsce zajął Mikhail Kucherenko.

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych Szkoła Podstawowa w Margoninie zajęła III miejsce. Gratulujemy.

W Dużym 40 Biegu Grzymalitów na 5 km uczestniczyła Agata Grela. Gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymywali pamiątkowe medale. A dla pierwszych trzech najszybszych czekał kolejny medal i nagrody.