Szkolny Dzień Sportu

29 maja w naszej szkole zorganizowano Święto Sportu Szkolnego pt. „Igrzyska Olimpijskie”.

Zanim rozpoczęto świętowanie odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Patrycją Kaminiecką. Jednym z najważniejszych punktów uroczystej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich był przemarsz przedstawicieli wszystkich narodów biorących udział w imprezie. A rozpoczęcie nastąpiło poprzez zapalenie znicza olimpijskiego. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe dla klas I-III oraz cztery konkurencje lekkoatletyczne dla klas IV – VIII, które zostały poprzedzone rozgrzewką. Ale oprócz konkurencji sportowych każda klasa reprezentowała jeden z krajów europejskich: prezentując symbole i barwy wybranego kraju oraz z czym dane państwo się kojarzy wraz z widoczną nazwą kraju.

4a – Niemcy

4b – Włochy

4c – Czechy

5a – Słowacja

5b – Francja

5c – Szwajcaria

6a – Holandia

6b – Anglia

6c – Grecja

7a – Chorwacja

7b – Austria

7c – Portugalia

8a – Hiszpania

8b – Ukraina

Po uroczystym otwarciu imprezy młodzież przystąpiła do realizacji wytyczonych zadań. Uczniowie rywalizowali w kategoriach wiekowych: klas IV, V, VI i VII - VIII. Drużyny składały się z 4 zawodników. Do pokonania klasy miały 4 konkurencje sportowe: skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg na 60 metrów czy bieg sztafetowy.

Między poszczególnymi konkurencjami każdy z uczestników mógł skorzystać z poczęstunku: słodkości, owocowe przekąski czy wody smakowej.

Końcowym akcentem tego szczególnego dnia było ogłoszenie, która z klas zaprezentowała dany kraj europejski najlepiej. Zwycięzcą okazały się dwie klasy : V b jako Francja i VI C jako Grecja.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych i zliczeniu punktów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Pani wicedyrektor Renata Szymanowska, oraz nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli dyplomy i nagrody najlepszym klasom tego dnia.

Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportowa postawę. Dziękujemy również nauczycielom, pani pedagog, psycholog, pielęgniarce szkolnej, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację Dnia Sportu. Szczególne podziękowania należą się Pani Żanecie Przybylskiej i Pani Patrycji Matuszak. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która sfinalizowała owoce dla naszych podopiecznych.