14 czerwca 2024 r. na boiskach Szkoły Podstawowej w Budzyniu odbył się XXII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży.

W turnieju uczestniczyły czteroosobowe zespoły z 16 szkół powiatu chodzieskiego, które rywalizowały w czterech konkurencjach sportowych oraz rozwiązywały test teoretyczny i udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej. Zmagania młodzieży dotyczyły ogólnej wiedzy prewencyjnej, tj. z zakresu policyjnego, straży pożarnej, leśnictwa, ekologii, pierwszej pomocy oraz sprawności fizycznej w konkurencjach takich jak: rzuty do kosza, strzały do bramki, jazda rowerem po torze przeszkód oraz strzały z wiatrówki.

Szkołę Podstawową z Margonina reprezentowało czterech uczniów: Adam Brychczyński – rowerowy tor przeszkód, Karolina Burzyńska – rzuty do kosza, Tobiasz Januchowski – strzały do bramki, Łukasz Rewoliński – strzelanie z wiatrówki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Margoninie zajęli II miejsce tracąc niewiele do pierwszego miejsca ( 4 punkty). Nagrodą za zwycięstwo dla każdego uczestnika była deskorolka elektryczna, plecak, apteczka, słuchawki oraz wiele innych upominków. Nagrodą dla szkoły był puchar, karcher,lampka biurowa, zestaw kaw JDE oraz apteczka.

Anna Hoffmann