W klasie IVc na lekcji historii uczniowie mieli okazję „dotknąć” kawałka historii. Wszystko za sprawą rodzinnych pamiątek, które uczniowie przynieśli na zajęcia.

Okazało się, że rodzinne pamiątki, kryją w sobie ciekawe historie, wzruszające momenty, czy wspomnienia dotyczące czasów wojny. Wśród pamiątek znalazły się stare fotografie, odznaczenia wojskowe, dawne dokumenty, nieaktualne już pieniądze, dawna grzechotka dla dzieci, czy pierścień na serwetkę.

Każda z przyniesionych pamiątek to rodzinne wspomnienia, o które należy dbać i je pielęgnować, a pamiątki po przodkach zachować dla przyszłych pokoleń. Klasa IVc z całą pewnością zadba o swoje rodzinne skarby.

                                                                                                                      Monika Gierczak