Od kilku lat w naszej szkole 14 października jest nie tylko świętem wszystkich pracowników oświaty, ale także bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Zostają oni bowiem oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie.

Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość odbyła się w wąskim gronie. Odświętnie ubrane dzieci zaprezentowały zaproszonym rodzicom oraz dyrekcji szkoły krótki program artystyczny.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego specjalnymi ołówkami dokonały: pani dyrektor Alicja Michalska – Nowak oraz panie wicedyrektor Jolanta Rajek i Renata Szymanowska. Miłym akcentem było wręczenie przez wychowawczynie klas okolicznościowych dyplomów.

Pani dyrektor życzyła uczniom zapału do nauki, wielu radosnych chwil spędzonych w szkole oraz wspaniałych koleżanek i kolegów.  Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Ten szczególny dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

Wioleta Cierniak  Grażyna Głąb