Dnia 19 maja uczniowie klas III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Poznań. Dzieci mogły zobaczyć stadion od kulis, były w miejscach, gdzie normalnie nie można wejść. Uczniowie zobaczyli szatnie piłkarzy, salę konferencyjną, mogli zasiąść w loży prezydenckiej, a także na trybunie prasowej. Oczywiście nie zabrakło zwiedzania z poziomu murawy wraz z ławkami rezerwowymi. Stadion zrobił na nas ogromne wrażenie, a pan pzrewodnik zdradził nam wiele ciekawostek na temat samej budowli.

Kolejnym, stałym puntem wycieczek do Poznania jest Rynek. My również się tam udaliśmy. O godzinie 12.00 mogliśmy podziwiać słynne koziołki na wieży ratuszowej.

Udaliśmy się również do Muzeum Poznańskiej Pyry. W tym miejscu przenieśliśmy się do egzotycznego Peru, a następnie na polskie ziemie. Zostaliśmy zapoznani z odmianami ziemniaków oraz w jaki sposób pyra do nas dotarła. Poza tym dowiedzieliśmy się jak uprawia się ziemniaka, jak wyglądały dawniej wykopki i jakie potrawy można z niego przygotować. Oprócz tego każdy z nas wziął udział w warsztatach przyprawiania i pieczenia własnej pyry, którą mogliśmy skosztować na koniec wizyty.

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i pięknych wspomnień wróciliśmy do Margonina.

                                                                                                                                                       Wychowawczynie klas III