To już nie pierwszy raz kiedy Szkoła Podstawowa w Margoninie bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym. Tym razem szkoła uczestniczy w programie Erasmus +, który jest programem Unii Europejskiej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2014-20201. Mobilność osób pracujących z młodzieżą w celu doskonalenia zawodowego to jeden z kilku elementów projektu. Każdy wyjazd objęty jest inną tematyką, która nawiązuje do Praw Dziecka.

Przedstawiciele naszej szkoły brali udział w kursach szkoleniowych o ściśle określonej tematyce związanej z nauczaniem języka obcego. W związku z tym odwiedzili partnerskie szkoły w Anglii, Niemczech, Irlandii i w Hiszpanii, gdzie prowadzili również zajęcia dydaktyczne z uczącą się tam młodzieżą. Niebawem bo już w styczniu, w Margoninie odbędzie się ostatnie spotkanie partnerów w ramach opisywanego projektu.
K.K