Dnia 20 maja 20223 roku w Chodzieży odbył się Mały Bieg Grzymalitów dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dla klas I i II trasa biegu liczyła ok. 600 metrów dla pozostałych dystans wynosił 1100m. Trasa biegu wiodła wokół pływalni Delfin w Chodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 43 uczniów klas I – VI oraz 2 uczniów klas VII – VIII.

W najmłodszej grupie wiekowej klas I-II najlepiej pobiegła Blanka Rutkowska z klasy 2b zajmując XII miejsce.

Najlepiej wśród chłopców najmłodszych pobiegł Olivier Paprocki zajmując IX miejsce. Na XIV miejscu uplasował się Stanisław Kończak 1b.

Wśród dziewcząt klas III – IV najlepszy wynik uzyskała Lena Nazimek z klasy 4b zajmując VI miejsce, XIII miejsce zajęła Nela Polcyn z klasy 3a, a XIV miejsce Agata Kędziora 4b.

Z klas III – IV wśród chłopców I miejsce zajął Oliwier Rutkowski 4a, IX miejsce wybiegał Mikhail Kucherenko 4c, a XIII miejsce zajął Oliwier Borucki z klasy 3b.

W starszej kategorii wiekowej ( klasa V – VI) wśród dziewcząt najlepiej pobiegła Agata Grela z klasy 6b zajmując VII miejsce, XI miejsce Zofia Gaudyn z klasy 6a, a XIV miejsce zajęła Lena Lehmann również z klasy 6a.

Wśród chłopców klas V – VI miejsce I zajął Ksawery Kaczmarek z klasy 6c, a na III miejscu przybiegł Filip Grela z klasy 6a. VIII miejsce zajął Adam Breitenbach uczeń klasy 6c, XI miejsce Cyprian Dutkiewicz z 5b,  XII miejsce Łukasz Rewoliński, a XV miejsce wybiegał Mateusz Zmudziński uczeń klasy 5c.

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych Szkoła Podstawowa w Margoninie zajęła III miejsce. Gratulujemy.

W Dużym 39 Biegu Grzymalitów na 5 km uczestniczyła dwójka naszych uczniów: Krzysia Dudek uczennica klasy 8c, która zajęła V miejsce i Filip Książkiewicz uczeń klasy VIIIa, który zajął XXVIII miejsce – gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymywali pamiątkowe medale.