2 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Margoninie odbył się XXI Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży.

W turnieju uczestniczyły czteroosobowe zespoły z 15 szkół powiatu chodzieskiego, które rywalizowały w czterech konkurencjach sportowych oraz rozwiązywały test teoretyczny i udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej. Zmagania młodzieży dotyczyły ogólnej wiedzy prewencyjnej, tj. z zakresu policyjnego, straży pożarnej, leśnictwa, ekologii, pierwszej pomocy oraz sprawności fizycznej w konkurencjach takich jak: rzuty do kosza, strzały do bramki, jazda rowerem po torze przeszkód oraz strzały z wiatrówki.

Szkołę Podstawową z Margonina reprezentowało czterech uczniów: Ksawery Kaczmarek – rowerowy tor przeszkód, Jan Rudziński – rzuty do kosza, Sebastian Kucharczyk – strzały do bramki, Krzysia Dudek – strzelanie z wiatrówki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Margoninie okazali się bezkonkurencyjni zajmując I miejsce. Nagrodą za zwycięstwo dla każdego uczestnika był rower oraz wiele innych upominków. Nagrodą dla szkoły był puchar, duży przenośny głośnik, ławeczka gimnastyczna oraz apteczka.

Nagrodę specjalną otrzymało dwoje uczniów naszej szkoły. Ksawery Kaczmarek za bezbłędnie przejechany rowerem tor przeszkód oraz dwie nagrody Krzysia Dudek za najlepiej napisany test wśród wszystkich 60 uczestników oraz za najlepszy uzyskany wynik strzelając z wiatrówki.

Anna Hoffmann